Германија STVZO StandardBike индукциски велосипед Светло предно светло USB фенерче за полнење Велосипеди Водоотпорен факел за велосипеди B31


 • Мин. Количина на нарачка:2 Парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Прилагодено лого:Прифати
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки на производи

  Преглед
  Брзи детали
  Позиција:
  Предно светло
  Тип:
  LED диоди
  Место за монтирање:
  Рачка
  Сертификација:
  CE, FCC, ROHS
  Место на потекло:
  Кина
  Име на брендот:
  Окели
  Број на модел:
  Б31
  Име на производ:
  Предни светла за велосипеди
  Боја:
  Зелена црна портокалова
  Светлосна големина:
  Приближно 100*32*24мм
  Тежина:
  130гр
  Материјал:
  ПВЦ
  Батерија:
  Литиум-јонска батерија од 2000 mAh (вклучена)
  Водоотпорна класа:
  IPX4
  Максимална осветленост:
  350 лумени
  MOQ:
  10 ЕЕЗ
  Пакување:
  1 x паметно светло за велосипед
  Напојување:
  USB
  Способност за снабдување
  Способност за снабдување:
  300000 Парче/парчиња месечно Преден фар за велосипед
  Пакување и испорака
  Детали за пакување
  Список на пакети за фарови за велосипеди: 1 x паметно светло за велосипед (вклучена батерија), 1 x USB кабел, 1 x држач
  Пристаниште
  Нинго/шангај
  Водечко време:
  Количина (парчиња) 1-100 > 100
  Est.Време (денови) 15 Да се ​​преговара

  Германија STVZO StandardBike индукциски велосипед Светло предно светло USB фенерче за полнење Велосипеди Водоотпорен факел за велосипеди

  Опис на производот


  Име на производ

  паметно светло за велосипед

  Боја

   Црвена Шарена

  Лесна големина

  Приближно 100*32*24мм

  Максимална осветленост

  350 лумени

  Материјал

  ПВЦ

  Батерија

    Литиум-јонска батерија од 2000 mAh (вклучена)

  Растојание на осветлување

    100м

  Водоотпорна класа

    IPX4

   

  Опис:
  Ова предно светло за велосипед е најдобрата LED светилка за се што ви треба!Кажете му збогум на вашиот досаден велосипед.Наместо тоа, оваа светилка има предупредувачки ефект, ефикасно ја подобрува безбедноста на возењето и фенси ноќе или рано наутро, што ја покажува вашата кул личност.

  Карактеристики:
  Еколошки ПВЦ материјал
  - Висококвалитетен ПВЦ материјал, може да ја задржи својата издржливост и неуништливост дури и на најтешките терени

  Високо светло и ефикасно светло
  - Со едно XPG 350LM LED светло, растојание на осветлување од 100 метри и широк агол на рефлектор од 85 степени, со странично светло, светло и издржливо, животниот век е 3000 часа

  USB се полни
  - Се напојува со 2000mAh литиум-јонска батерија што се полни, целосно наполнета по 2,5 часа, може да работи 10 часа на режим на слабо осветлување, напонот на полначот треба да биде помал од 5V, со USB-кабелот, лесен и удобен за наплаќаат

  Интелигентен индукциски дизајн
  - Паметен индукциски дизајн, кога светлината околу надворешната околност е силна, светлината автоматски ќе се исклучи, кога е темнина, светлината ќе се вклучи за да може светлината да трае долго време

  4 режими на осветлување
  - Постојат 4 режими на осветлување на режимот на осветлување, високо, ниско, блиц и SOS, времетраење: 350LM висока осветленост: 5h, 150LM мала осветленост: 10h, 320LM SOS: 16h, 240LM блиц: 30h

  IPX4 водоотпорен
  - IPX4 водоотпорен, може да се користи во дождлив ден, но не и да се потопува во вода

  Индикаторско светло
  - Црвеното индикаторско светло трепка при полнење, а синото светло ќе трепкаСекогашда биде вклучен кога е целосно наполнет

  Лесно се инсталира и отстранува
  - Држачот за брзо ослободување носи брза и лесна инсталација, не се потребни алатки, совршена алатка за возење велосипед на отворено

  Параметри:
  Материјал: ПВЦ
  Тип на LED: XPG LED сијалица
  Максимална осветленост: 350 лумени
  Агол на осветлување: 85 степени
  Растојание на осветлување: 100м
  Напон: 100 – 240V
  Фреквенција на напон: 50 / 60Hz
  Четири режими на осветлување: високо – низок – блиц – SOS
  Извор на енергија: литиум-јонска батерија од 2000 mAh (вклучена)

   

  Тежина на производот:0,0900 кг
  Тежина на пакетот:0,1330 кг
  Големина на пакетот (Д x Ш x В):Приближно 100*32*24мм
  Содржина на пакетот:1 xпаметно светло за велосипед

  (Вклучена батерија), 1 x USB кабел, 1 x држач

  Поврзани производи


   

  Информации за компанијата   

  Најчесто поставувани прашања


  П1: .Дали сте производител или трговска компанија?

  О: Ние сме професионален производител на led фенерче, led фар и друг производ за осветлување.

   

  П2: Како го контролирате квалитетот на производите?

  О: Ги проверуваме производите еден по еден пред да го направиме пакувањето на големо

   

  П3: Колку време да се испрати стоката ако нарачате?

  О: Ве молиме имајте предвид дека работните денови, со исклучок на сабота, недела и јавни празници, се пресметуваат во однос на периодот на испорака. Во принцип, потребни се околу 2-7 работни дена за испорака.

   

  П5: Како да се справите со проблемот ако производите имаат некаков проблем по приемот

  О: Ние ќе ги компензираме клиентите за загуба по производи или попуст ако проблемот предизвикан од производот

   

  П4: Дали обезбедувате бесплатен примерок?

  О: Да, ние обезбедуваме еден бесплатен примерок за проверка

   

  П5: Кои средства за плаќање ги прифаќате?

  О: Ние прифаќаме пејпал, Т/Т, Вестерн Унион итн, и банката ќе наплати одредена такса за пополнување на залихи.

  П6: Како да ја следам мојата пратка?

  А: Вашето купување го испраќаме пред крајот на следниот работен ден откако ќе се одјавите.

  Ќе испратиме е-пошта со број за следење, за да можете да го проверите напредокот на вашата испорака

  на веб-страницата на превозникот.

  КЛИКНЕТЕ ТУКА за да не контактирате. Со нетрпение го очекуваме вашето барање

  Контактирајте не


   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • П1: Може ли да имам примерок?
  О: Да, ја поздравуваме нарачката за примерок за тестирање и проверка на квалитетот.
  П2: Дали имате некакво ограничување за MOQ?
  О: Низок MOQ, 1 компјутер за проверка на примерокот е достапен.
  П3: Кои средства за плаќање ги имате?
  О: Имаме пејпал, Т/Т, Вестерн Унион итн, и банката ќе наплати одредена такса за полнење.
  П4: Какви пратки обезбедувате?
  О: Ние обезбедуваме UPS/DHL/FEDEX/TNT услуги.Може да користиме други превозници доколку е потребно.
  П5: Колку време ќе биде потребно за мојот предмет да стигне до мене?
  О: Ве молиме имајте предвид дека работните денови, со исклучок на сабота, недела и јавни празници, се пресметуваат во однос на периодот на испорака.Во принцип, потребни се околу 2-7 работни дена за испорака.
  П6: Како да ја следам мојата пратка?
  О: Ние го испраќаме вашето купување пред крајот на следниот работен ден откако ќе се одјавите.Ќе ви испратиме е-пошта со број за следење, за да можете да го проверите напредокот на вашата испорака на веб-страницата на операторот.
  П7: Дали е во ред да го испечатам моето лого?
  О: Да.Ве молиме да не информирате официјално пред нашето производство и потврдете го дизајнот прво врз основа на нашиот примерок.

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја